Pildid mis muutsid maailma

Sattusin eile (või üleeile) ühele blogile, kus on üles riputatud paras ports üsnagi muljet avaldavaid pilte ja need olevat muutnud maailma. Ja seda koos selgitustega ning viidetega Wikipediale. (Hiljem kommentaare lugedes tuli kül välja, et see on vist selle blogi plagiaat ja lõppkokkuvõtteks on kõik pildid ja rohkemgi olemas saidil http://www.worldsfamousphotos.com/)

Neid pilte vaadates ja natuke elu peale mõeldes, siis tekkisid sellised mõtted :
* Maailmas on ikka kohutavalt palju jama, valu ja häda
* Me elame väga õnnelikku elu, siin, Eestis
* Mina elan õnnelikku elu!

Ja neist kõige tugevam pilt ja lugu on minumeelest Omayra viimaste tundide kohta käiv. Loed, tunned kaasa, mõtled. Läheb päev, ja see hakab lausa piinama sees. Kuidas saab üldse niimoodi juhtuda?! Kas püüti ikka kõigest väest?

Kommentaarides on ka küsimus – mida need pildid siis muutsid? Ikka on ju nälg, sõda, tapmised, riikide aeglane reageerimine probleemidele (USA ja Katriina, Kreeka ja tulekahjud jne jne). Eks see ole ka kahe otsaga asi. Sõjapropaganda puhul (võtame näiteks Lahesõda) näeme ju tihtilugu seda mida tahetakse et me näeksime (ma ei leia küll momendil enam seda lugu üles, aga Minutis kirjutas kunagi sellest, mismoodi Lahesõjas “tegelikult” olid asjad käinud – mine nüüd tea keda uskuda), samas on selge, et kui üldse selliseid asju maailma palge ette ei toodaks, läheks mõnel pool elu päris nutuseks (suurkorporatsioonid, valitsused jms – jätavad teinekord ikka asju tegemata või vastupidi just hakkavad ennast liigutama, kui on oht, et meedia saab asjast aimu või kui meedias juba käib materdamine).

Advertisements

3 thoughts on “Pildid mis muutsid maailma

  1. Mind ajab nutma see pilt, kus on see toidupunkti poole roomav laps, kelle fotograaf lihtsalt sinna jättis. Kuradi värdjas. Kuradi haige kusine türapea. Kui ma selle fotograafi peaksin kätte saama, siis ma peksaks teda, nutaks ja peksaks ja kisaks talle, milline haige sitane türapea ta on.

    Ma olen taolisi pilte vaadates end alati rahustanud, et ilmselt filmijad ja fotograafid aitasid õnnetut inimest peale kaadrite tegemist.

    Täpselt sama Omayra kohta.

    Kuradi kusised türapead, kes teevad oma pilte ja tormavad neid kuskile saatma, selle asemel, et aidata.

  2. Seda nälgivat last pildistanud fotograaf tegi hiljem muideks enesetapu. Samas, võibolla aitas ühe inimese pingutus selle foto näol seda nälgivat rahvast rohkem kui me arvata oskame.
    Mis Omayra’sse puutub, siis nagu wikipediast lugedes teada saab, teda üritati aidata, aga kuna ta oli jalgupidi rusude all kinni ja vett tuli aina juurde siis jäid kõik päästmiskatsed tulemusteta. Kurb igatahes, väga kurb.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: