SCO lõpp?

Väga palju sellest räägitud ei ole (link1, link2), aga üks viimaste aastate tõsisemaid “pinde linuximaailma tuharapiirkonnas” hakkab vaikselt hääbuma. Nimelt on SCO välja kuulutanud oma pankroti, sealjuures loomulikult süüdistades selles Linuxit.

Lühidalt käinud asi nii: SCO süüdistas igast erinevaid tegelasi, kaasaarvatud Novelli ja IBM nende intellektuaalse omani kuritarvitamises ja ärakasutamises. Et Linuxi tuum sisaldab miljon rida nende Unixi koodi jne jne. Kohtuasjad tõmmati käima mitmel rindel ja täie rauaga. Samuti hakati hirmu külvama kasutajate seas ja osadelt saadi isegi Linuxi litsentsi rahad kätte.. (loodetavasti ei eemaldunud selle jama tõttu Linuxist väga suur arv potentsiaalseid kasutajaid)
Aga tundub, et poisid läksid natuke liiga tuhinasse, ajades kaevud täis ja põletades sillad – kohtunikud hakkasid aru saama, et enamus süüdistusi on alusetud (vähemalt ei suudetud ühtegi mõistliku tõendit tekitada). Kuna aga palju raha maeti kohtulahingutesse ja sealjuures tundub, et äri juhtimine jäi tahaplaanile ongi nutt ja hala käes. Ka pooled raamatupidajad on SCO’st lahkunud (s.h. pearaamatupidaja) ning SCO rahaasjadest ei saa mehed isegi enam midagi aru. Mis edasi saab, eks lähiajal ole näha, loodetavasti jätkab Linux ja muu OpenSource maailm rahulikult oma igapäeva elu.

Aga õpetlikud mõtted võiksid olla sellised, et ära põleta sildu, ära unusta oma põhilisi tegevusvaldkondi ning .. ÄRA ÜLBA SUUREMATEGA kui ikka põhjust/õigust ei ole!

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: