Spämmerid koode murdmas, uus tase

Minut.ee kirjutab spämmerite poolt kasutatavast uuest tehnikast kuidas murda üsnagi laialt levinud captcha. Captcha “tugevus” seisneb nimelt selles, et arvutitega on neid üsnagi raske murda kuna ei ole veel olemas piisavalt tugevat tehisintellekti selliste operatsioonide jaoks, samas kui inimsilm suudab selle töö ära teha hetkega. Nõnda siis ongi spämmerid teinud järgmise sammu – kasutajatele näidatakse erootilist pilti ning pakutakse võimalust tütarlapselt riideid aina rohkem seljast ära võtta, vastutasuks aga peab sisestama pildilt näidatud koode – needsamad millega suured mailiteenuse pakkujad ennast spämmerite eest kaitsevad. Kaval.

Natuke sai mõeldud ning esimesed mõtted mis aitaksid seda probleemi vältida:
* Alustuseks peaks captcha koodiga pilt sisaldama lisainformatsiooni saidi kohta kus seda tegelikult näidatakse – näiteks suurelt ja samamoodi muteerunud kirjas, et tegu on yahoo.com saidiga, ning hoiatus juurde, et mujal saitidel seda pilti näha ei tohiks.
* Segada koodi kõrvalise infoga – näiteks pildi kõrval näidata teist pilti, teksti, flashi kus on juhend koodi sisestamiseks. näiteks : sisesta iga teine täht, siseda sõna tagurpidi, sisesta ainult suured tähed vms. Võibolla oleks üldse mõistlik regamised viia flashi peale.
* Keskenduda mingile omapärale – näiteks eestikeelsel saidil mis on mõeldud eesti kasutajate jaoks on väga mõjuv kaitsevahend kui küsida eesti keeles näiteks presidendi nime või lasta sisestada mõni number mis kirjas sõnadega. tõhus, proovitud, töötab, ja seda seetõttu, et enamus spämmereid on USA’st ja mujalt

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: