Spämmerid koode murdmas, uus tase

Minut.ee kirjutab spämmerite poolt kasutatavast uuest tehnikast kuidas murda üsnagi laialt levinud captcha. Captcha “tugevus” seisneb nimelt selles, et arvutitega on neid üsnagi raske murda kuna ei ole veel olemas piisavalt tugevat tehisintellekti selliste operatsioonide jaoks, samas kui inimsilm suudab selle töö ära teha hetkega. Nõnda siis ongi spämmerid teinud järgmise sammu – kasutajatele näidatakse erootilist pilti ning pakutakse võimalust tütarlapselt riideid aina rohkem seljast ära võtta, vastutasuks aga peab sisestama pildilt näidatud koode – needsamad millega suured mailiteenuse pakkujad ennast spämmerite eest kaitsevad. Kaval.

Natuke sai mõeldud ning esimesed mõtted mis aitaksid seda probleemi vältida:
* Alustuseks peaks captcha koodiga pilt sisaldama lisainformatsiooni saidi kohta kus seda tegelikult näidatakse – näiteks suurelt ja samamoodi muteerunud kirjas, et tegu on yahoo.com saidiga, ning hoiatus juurde, et mujal saitidel seda pilti näha ei tohiks.
* Segada koodi kõrvalise infoga – näiteks pildi kõrval näidata teist pilti, teksti, flashi kus on juhend koodi sisestamiseks. näiteks : sisesta iga teine täht, siseda sõna tagurpidi, sisesta ainult suured tähed vms. Võibolla oleks üldse mõistlik regamised viia flashi peale.
* Keskenduda mingile omapärale – näiteks eestikeelsel saidil mis on mõeldud eesti kasutajate jaoks on väga mõjuv kaitsevahend kui küsida eesti keeles näiteks presidendi nime või lasta sisestada mõni number mis kirjas sõnadega. tõhus, proovitud, töötab, ja seda seetõttu, et enamus spämmereid on USA’st ja mujalt

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: