Võidab see kellel on pikem …

… pedaal!

Selline mõte tekis eile õhtul mööda sombust Tallinnat hoteli poole tõtates. Tuli ka meelde, et olen ammu tahtunud kirjutada mõtteid vastu teemale mis aegajalt kajastamist leiab.

Tsiteerides klassikuid, siis : “.. Sõitke korra tallinnas ja te saate aru, kus tõeline kaos valitseb.”

Mida ma nägin ühe õhtu jooksul? Mitmeid liiklushuligaane (kihutamine, suunatule kasutamise oskuse puudumine), pidevat nõelumist (tapke ennast ära, mida te võidate?), jalakäijate turvasaarel posti otsa sõitnud autot (taevale tänu, matsu hetkel seal inimest ei olnud), parkimiskaost (kust äärekivist ratas üle suutis veereda, sinna ka ennast kohe pargiti, rääkimata vöötradade või väljasõitude kinniparkimisest) jne jne.

Estonia ristmiku (ja paljude teiste kohtade) juures nähtu aga tekitas lausa idee, et tallinnale võiks anda huumorilinna staatuse. Jõhker ristmiku kinnisõitmine ning sellest tulenev kaos tänu sellele, et kinnisõitjate pärast peavad jõhkralt tegutsema ka bussi ja trollijuhid kes seda kaost hüppeliselt suurendavad.

Tartus on jah, kaos, ja üldse ei imesta kui pooled neist (või isegi enamus neist?) nõelutajtest-närvitsejatest-pättidest on pärit tallinnast. Aga kaos pole üldse mitte koguaeg. Tegelikult on Tartus liigelda täitsa mõnus ja rahulik. Kui inimesed hakkavad karjuma sellepärast, et keegi sõidab 60 asemel 45’ga.. äkki nad peaks hommikul kiiremini hambaid pesema? rahu, ainult rahu.

Ja isegi taksojuhid kiruvad tallinna liiklust ja tallinast tulnud liiklusjobusid, aga nemad ju teavad kuidas sõita, eks.

Advertisements

3 thoughts on “Võidab see kellel on pikem …

 1. Täiesti uskumatu, eks ole? Kõik inimesed, kes sinu teelt kohe ära ei kao ja piisavalt aupaklikust ei ilmuta leiavad kohe oma teenitud koha liiklushuligaanide nimestikus ja Tallinnas on neid uskumatult palju. Sa ikka piisavalt signaali andsid ja gaasiga mängisid?

 2. Aga täpselt selline suhtumine ongi ju kõigil osapooltel – mina mina mina. Minul on õigus, teised eksivad. Mul on kiirem kui teistel jne jne.
  Mis puudutab Tartu vs Tallinn siis lihtsalt on ääretult ebaõiglane tampida seda et ainult Tartus on kohutav samas kui tegelikult Tallinnas on kordi hullem. võibolla linn suurem ja kõike ei näe? võibolla ei näe autojuhid kõike?

  Tegelt tahtsin ma oma kirjatükiga viia mõtteid sinna suunas, et eks selle küsimuse juured ulatuvad vanale heale üldisele teemale kus võrreldakse ühte linna teise vastu. Kui üks linn on pinnuks eks siis vastavalt on ka kõik teemad seal halvemad/hullemad.

  Btw: ei andnud signaali ega mänginud gaasiga. Jalamees olen Tallinnas, ja ainult.

 3. Ja muideks, see pole veel kõik. Täna hommikul (endiselt Tallinnas) koolitusele jalutades mööda Endla tänavat – mis te arvate kus toimus pool liiklust? Loomulikult “A” rajal..

  no comments..

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: