DigiTV, dünaamiline IP ja doomen

Enne DigiTV saabumist oli teenusepakkujaks Starman (sealjuures, ei ühtegi halba sõna!) ning siis oli välismaailmast ligipääsu probleem lahendatud dyndns.org teenuse kaudu. Lahendus ise seisnes selles, et Linuxi bootimise ajal tõmmati ddclient nimeline programm käima mis teatas dyndns serverile oma IP aadressi ning nõnda sai .dyndns.org kaudu ilusasti oma masinale ligi.
DigiTV puhul aga selline lahendus enam ei tööta. Nimelt on ruuter ise arvuti ning tekitab enda taha privaatvõrgu, nii et kui arvuti dhcp’ga endale IP saab siis on see privaatvõrgu oma ning dyndns’ile selle teatamine ei anna kopika eestki mingit kasu. Samamoodi ei leidnud ma vähese proovimise järel ühtegi võimalust ruuteri välist IP aadressi kuidagi välja uurida, ei ping, route ega traceroute seda kätte ei näidanud. Et mis siis edasi? Esimene mõte, et tuleb sajakroonine lisakulutus teha ja endale staatiline IP aadress tellida?!

Lahendus
On tegelikult lihtsam kui oleks osanud algul arvatagi. Nimelt oskab ruuteris olev tarkvara ise dyndns (ja paljude teiste analoogsete teenusepakkujate) kliendi funktsionaalsust täita. Selle kasutamiseks tuleb oma masinas avada browser, minna aadressile 192.168.1.254, liikuda Toolbox -> Dynamic DNS. Vaikimisi on see see sektsioon disabletud.
Edasi tuleb valida ülevalt paremast äärest “Configure”, vajutada linnuke valikule “enabled” ning täita ülejäänud seadistuste lahtid. “Host” juures tuleb tähele panna, et kirja tuleb panna _terve_ hosti nimi koos doomeniga (ei tasu lootma jääda, et ruuter ise oskab kokku panna .. Edasi “Apply” ja ongi olemas.

Edasi jääb teha veel portide suunamine – Toolbox -> Firewall -> “Assign a game or application to a local network device” ning avanenud lehel lisada näiteks ssh ja http protokollid suunaga oma arvutile.

Edit 19.02.2008: Tundub, et vahepeal on digiboxi softi uuendatud, ja enam ei pea hosti nime koos teenuse doomeniga sisestama.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: