Mis värk selle lehekülgedeks jagamisega ikkagi on?

Te kõik olete ju näinud ja kogenud seda – leiate lingi lehele kus peaks olema teid huvitav informatsioon, avate selle ja leiategi selle mida vaja…

… ainuke häda, et kogu artikkel on löödud väikesteks alamosadeks ning jaotatud laiali mitme eraldi lehe peale. Kohutavalt ebamugav lugeda või mingit konkreetselt tekstijuppi otsida.

Ja küsimus ei ole ju mitte ainult ühes saidis, vaid seda kasutatakse massiliselt! On arusaadav, et tänases päevas, kus lugejale tuleb võimalikult palju reklaami näidata selline lähenemine õigustab ennast. Aga on ka teine pool – nimelt minu esimese suurema tarkvaraprojekti juures ütles projektijuht mulle, et lehekülgedeks jaotamine on hea – inimestele ei meeldi pikka lehekülge kerida. Olla isegi mingeid analüüse tehtud, et kui info ei ole lehe avamisel kohe näha, siis on see kasutu leht (siinkohal, palju õnne Delfile ja teitsele reklaamiorjadele). Ehk, inimene pigem klõpsib “next -> next -> next” kui kasutab hiire rulli.

Mul on selle kõige pärast tunne, et ma ei ole normaalne. Mulle meeldib Firefoxi “ctrl+f” kasutada, ning ka hiire rulliku läbisõit on väga suur. Ka lehekülje mõningane laadimisaja pikenemine ei ole probleemiks kui info on vaja kätte saada – kokkuvõttes võtab ju jaotatud lehekülgede klõpsimine ning kordi rohkema reklaami laadimine rohkem aega ja võrguresurssi kui ühe lehe tõmbamine.

Aga mis teie arvate? Ootaks mõne jaotamise pooldaja arvamust.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: