Miks osad autojuhid ei austa teisi?

Küsimus ise on küll laiahaardlelisem kui antud kirjatüki põhjus võiks eeldada, ent sobib mõtlemiseks isegi siis kui probleem ise võõras ja kauge tundub.

Koht: Tartu, Sõpruse sild ning ringtee, Annelinna suund.
Aeg: tipptund

Kogu sündmuste ahel üldises plaanis on klassikaline – annelinna suunas üritab tipptunnil umbes miljon inimest korraga koju minna ning sellega seoses aetakse ring umbe ja selle taga ootavad autode rivid muudkui pikenevad ja pikenevad. Eriti karm on see just silla peal, sest tundub, et tööstusrajoonist tuleb põhiline mass rahvast.
Kui tipptunnivälisel ajal suudab ring kogu rahva läbi lasta ning “ootejärjekorrad” on paari auto pikkused siis tipptunni ajal on sild täies ulatuses kinni. Mis kõige hullem, nagu selgus paar päeva tagasi – jalakäija jõuab umbes kaks korda kiiremini sillast üle kui buss!
Milles on siis probleem? Väiksel vaatlusel selgub tõsiasi – paljud sillaületajad autojuhid ei austa oma seljataga sõitjaid ning lasevad Eedeni parklast ja Statoili tankla kaudu ringile trügijad vahele. Oleks veel ok kui ainult bensiinijaama kliendid vahele kipuks, aga bensiinijaama kaudu vuravad massiliselt hoopis autod mis tulevad poest. Kui algul ma olin pahane trügijate peale, siis nüüd olen ma hakanud mõtlema, et nende süüdistamine on vale. Inimestel on ju kiire, nende kodu ootab, nende kass vajab toitmist ja muud sada muret lahendamist. Selge, et otsitakse esimest ja lähimat väljapääsu. Kuigi tegelikult on Eedenist väljasõtimine Ihaste suunalise haagiga ju suhteliselt hästi reguleeritud, võib sellest mitteteadmise ju neile ka andeks anda.
Küll aga ei suuda ma enam mõista inimesi kes trügijaid vahele lasevad. Üks-kaks-kolm.. no kamoon.. seljataga olevatel inimestel on ju ka elu! Ma igatahes loodan, et ümberehituste käigus kaotatakse olukord kus kojumineku osas kogu kannatuste koorem sillalttulijate õlgadele tõstetud on, sest inimmõistuse paranemisse enam ei usu.

Mis aga pealkirjaks oleva küsimuse laiusesse puutub, võib edasi liikuda teemadega nagu:
* kaubanduskeskuste ja poodide juures toimub prkimiskaos (bemmi ja dziibimeestel on seal suuremad õigused, olete tähele pannud?)
* kihutamine
* purjuspeaga sõitmine
* eeskirjade rikkumine
* jne

Advertisements

3 thoughts on “Miks osad autojuhid ei austa teisi?

 1. Silla pealt tulijad saavad alles siis ringile kui Pikast tänavast enam kedagi ei tule. Sellest ka pikk järjekord sillal.
  Aga vahele laskjad on hoopis heasüdamlikud idioodid mitte tõprad. Nad ju üritavad teha head ja lasevad teisi autosid enda ette. Nad ju ise peavad ka kauem ootama selle tõttu. Selja taga ootajad ei tule meeldegi.

  Aga mulle tundub, et need poest tulijad lõikavad pigem julmalt vahele. Vähemalt viimasel ajal on kõrvalteedelt välja sõitjad väga pohhuistlikuks muutunud. Eriti hull on see maanteel – ei ole küll mõnus järsult 90 pealt 50 peale pidurdada kuna mingi lontrus pole LE teise paragrahvi esimest punktigi läbi lugenud.

 2. pole vist mujal maailmas käinud?
  usas näiteks oli 5 paiku kiirtee kõik 4 yhe suuna rida täiesti kinni

 3. On ikka käidud, siin ja seal, kuigi jah, Euroopast kaugemale pole jõudnud.

  Samas ei anna see ju õigustust või põhjendust millelegi, kui ütleme, et mujal on hullem.

  Lihtsalt see üks detail (ummiku tekitavad vahelelaskjad) jäi häirima, ja häirib siiani. Mina ei roni tipptunnil eedenisse ja kui tahan sealt tagasi linna poole saada siis ei välju sealt mitte bensiinijaama kaudu, vaid sõidan Ihaste poole (nüüd juba saab) või Annelinna poole ja siis sealt juba tagasi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: