5-3-900-1-5-2

Möödunud nädalvahetust kokkuvõtvad numbrid:

5 päeva sai viibitud saartel. Neli neist möödusid hiiumaal kus toimus kolmepäevane pulm ning üks saaremaal.

900 kilomeetrit sai läbisõidetud suunal Tartu-Haapsalu-Hiiumaa-Saaremaa-Pärnu-Tartu

1 sõda algas vahepeal

Umbes 5 minutit lahutas meid kokkupõrkest kus hukkus 2 inimest ja millest ka netis kirjutatakse:
Pärnu Postimees
Postimees
Delfi

Me oleks ise ka selle audimehega kokku saanud kui me mitte poleks enne seda lapsega Tuhu soos jalutamas käinud ja väikest söögipausi teinud. Sõites peale pausi Pärnu poole paistis suhteliselt lauges, ent siiski pimedas kurvis, üks auto kes tuledega vilgutas. Hoogu mahavõttes hakkaski paistma kõige halvem – kahekordse elumaja kõrval, keset teed lebas üks olematu esiotsaga auto (pildil esiplaanil), teine, samuti räsitud olemisega ning katusepeal mõned meetrid eemal tee kõrval.
Mis siis juhtus? Täiesti klassikaline rullnoxlus. Olukorrad mida Tallinn-Tartu maantel näeb igal sõidul. Asi mida nägin ka saarelt sadamasse sõites ning hiljem korduvalt… Autojuht, kelle “nina all” see juhtus kirjeldas olukorda ise nii: nägin küljepeeglist kuidas tagant poolt (enne kurvi) lähenes kiiresti audi ning hakkas mööda sõitma… samal hetkel märkasin ka vastutulevat volkswagenit… ja järgmisel hetkel hakkas juba üle minu auto juppe lendama..
Tulemuseks: Vastutulnud volkswagenis hukkus ema, kelle poeg hiljem sündmuskohal endast vägagi väljas oli. Sealjuures on seda veel isegi vähe öeldud. Audis hukkus vist (hetkeks mil ise ära sõitsin oli audil üks uks veel avamata, nii et surnud inimesest sain alles uudistest teada) üks tagaistmel istujatest. Juht oli küll verine, ent peale autost väljasaamist ning põie tühjaks laskmist pani ta jooksu. Politsei sai siiski ta kiiresti kätte ning tagasi sündmuskohale jõudes (ei mäleta küll enam täpselt, aga minu meelest oli tal rõõmus nägu peas. Võimalik, et kommentaarides mainitud põhjusteil?) tekis ka füüsiline konflikt eelmainitud pojaga. Audi kõrvalistujaks oli siis uudistes mainitud noor laps, kes traagilisemaid detaile vahele jättes, kogunenud infobittidele toetudes oli sinna autosse sattunud kui hääletaja.
Liiklus pandi mingiks ajaks igatahes mõlemas suunas, kiirabiautosi oli vist kolm, politseid neli või viis, kaks suurt päästeautot, üks väiksem. Ja mis sellest õpiti? Mõned kilomeetrid hiljem kiirusega 90 km/h Pärnu poole sõites sõideti minust endiselt kui seisvast postist mööda..

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: