Miks ometi on poliitikud saadetes, ehk väike esmaspäevahommikune hala

Eile, peale muusikasaadet “Laulud Tähtedega” tuli mõte, et tuleb kirja panna see mis juba pikemat aega on taoliste saadete juures räigelt silma/kõrva/loomingulist maitsemeelt/ausust/tõde/loogilisust/põhjendatust/ja ma ei tea mida veel riivanud.

Antud kirjatüki taustainformatsiooniks võiks lugeda esmalt seda ja seda. Otsapidi ka see. Ja need on ainult viimased “lilled” saagast…

Milles on probleem? Kas mina olen tõesti ainuke (peale mu kalli abikaasa), kellele tundub, et sellistes saadetes saadetakse mingil hetkel tõelised tähed minema ning troonile jäetakse .. ei teagi kohe, ühtegi viisakat ja juriidiliselt korrektset sõna… “staarid”? Eraldi punktidena viimased ning vähemalt üks varasem juhtum:

* Laulusaate Ester – iga muusikakooli laps, iga pisutki laulutunnis käinud inimene, iga kodanik kellele pole karu kõrva peale astunud – kuulake nüüd natuke…

* Tantsusaate Evelyn – oijah, eks mina kui tantsimisest mittemidagi teadev kodanik võiks suu kinni hoida, aga…

* Tantsusaate Vilja – paraku küll juba vana juhtum aga meelde jäänud sama probleemi tõttu, ning nüüd hauast välja kaevatud antud probleemi tõstatumise tõttu…

ja probleemid
* Kuidas.. KUIDAS OMETI saab pidada Esteri laulmist paremaks kui Elise või Marguse?!?! Võimalik seletus – vabandust nüüd, kui see liiga ootamatult tuleb, – rahvaliit ja keskerakond on oma kontorid hääletama pannud? Pange tähele, et publik hääletas “lõppvooru” enim punkte saanud paari ning paari kellel oli paar punti vähem, ent sellegi poolest olid mõlemad paarid The Esterist piiikalt-pikalt ees..
* KUIDAS saab pidada Evelyni tantsu paremaks kui Pireti?!?! Kamoon! Jällegi võimalik seletus – keskerakonna kontorid hääletavad?
* ja see vana juhtum – MISMOODI pidas Vilja nii kaua saates vastu?! …

Mu meelest.. tuleks need saated, ümber nimetada või ära kaotada. Mis mõte on otsida “võitjat” kui tõeliselt head lauluhääled/tantsupaarid lihtsalt saatest minema saadetakse kuna mingi poliitiline grupeering sellist arvestust mõjutab. Tore oleks helistanute kohta käivat analüüsi näha.

Muidugi, vaatame probleemi ka teiselt poolt – telekanal. Kuna Kanal 2 sai endale ilmatu hea vaadatavusega saate, siis ei jäänud TV3’l ka midagi muud üle kui oma tähesaade teha. Mida aga teha, et vaadatavus püsiks kõrge? Muidugi – saatesse on vaja paari poliitikut. Muidugi, on ju neis saadetes ka teisi poliitikuid peale eelpoolmainitud “staaride”, aga millegipärast jääb silma just see, et vasakpoolsed võtavad ennast paremini kokku ning hakkavad hoolega helistama. Tõsiselt nõme ja haige odava populaarsuse jahtimine.

Igatahes.. soovitus saadete tegijatele järgnevateks hooaegadeks – saatest teenitav kasum on küll mängus, aga palun palun palun.. vältige poliitikuid (et keegi vasakutest väga kurjaks mu peale ei saaks kõlabki soovitus vältida _kõiki_ poliitikuid) ja laske saates kõlada/välja paista andel ning sellel andel ka võita.

Edit 17.11.2008: Õiglus pääses eile siiski võidule!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: