Blogeye: testime javascripti ja jQueryt.

Testimise ja käeharjutamise mõttes sai Blogeye blogide lugemise süsteemile lisatud väike uuendus mis võiks olla esimeseks sammuks järgmistele arengutele – nimelt muudetakse esilehel nüüd jQuery abil uute postituste linke. Kui enne nägi kasutaja hiirega postituse lingile liikudes staatuse ribal “…/jump.php?entry=…” siis nüüd, kui browseris on javascript lubatud näevad nad postituse enda linki. Statistika kogutakse taustal eraldi javascriptiga nii, et kaotsi ei tohiks miskit minna.

Momendil testitud ja töötab: Firefox, Konqueror 4.2 (3.5 ei tööta) ja IE7

Kui test õnnestub, siis järgmisena tahaks blogi lisamise lemmikute hulka ja bookmarkimise viia javascripti peale, et saaks säästa lehe laadimisele kuluva aja.

Advertisements

5 thoughts on “Blogeye: testime javascripti ja jQueryt.

 1. Huvitav teema! Blog.tr.ee-s lahendasime kunagi asja sarnaselt, ainult paari erinevusega:

  _click event_ asemel jälgime _mousedown event_’i – sellisel juhul peaks olema suhteliselt garanteeritud, et päring jõuab enne kohale kui brauser jõuab päringu “ära lõigata”

  ajax-i päringu asemel laeme Image() objekti (new Image().src=’/tracker?url=…’) – sellisel juhul ei sõltu välisest teegist, kuna Image() on JS standard objekt, aga Ajax päring ei ole seda mitte.

 2. Eks nüüd peab testima jah, et kas selle asendusega ja Ajax’i post’iga seoses läheb klikke kaduma või mitte. Iseenesest jQuery veel nii uus teema, et pole jõudnud nende enda dokumentatsioonigi väga läbi uurida, kas seal ka mõni muu ja “parem” lahendus sellisele lähenemisele on.

 3. Image() laadimine träkkimiseks on ka ses mõttes etem Ajaxi päringust, et tegu on JS jaoks suht ühesuunalise protsessiga – saadame info ära ja kõik. Ajaxi puhul tuleb veel tegeleda serverist vastatuga ehk et saadame info ära ja siis ootame kuni vastus tuleb ja siis teeme selle vastusega midagi. Kui tegelikult vastust vaja pole, siis pole sellist tüüpi päring võibolla kõige mõttekam.

  Kuigi jah, ka praeguse ajaxiga versiooniga peaks kõik töötama.

 4. Uurisin tiba siit ja sealt ja tundub, et Image() kasutamine võib tõesti nii töökindlam kui kiirem olla. Ajaxi post-päringu puhul siiski leidus klikke mille puhul päring serverisse ei jõudnud.

 5. click eventid lähevad vähemalt Firefoxi puhul tõesti aegajalt kaduma, asendatud nüüd mousedown eventiga (mis muidugi võimaldab tekitada “libaklikke” juhul kui kasutaja vajutab lingil hiire nupu alla, ent lohistab selle sealt siis ära või vajutab escape)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: