KDE: Ajurünnak

KDE News toob meieni loo uuest võimalusest mis on lisatud nende foorumisseBrainstorm.

Tegemist on katsega vähendada lõhet kasutajate ning arendajate vahel koordineerides kasutajate poolt tulevate muudatusettepanekute vastuvõtmist. Siiani on ideede edastamine toimunud nende bugtracker’i kaudu ent see sellel on minu meelest mõned kehvad küljed olnud:

 • bugtracker on siiski vigade haldamiseks mõeldud. Keskmine kasutaja aga ei suvatse vägapalju taustaotsinguid teha ning seega satuvad feature requestid tihtipeale trackerisse mitmekordselt suurendades baasi mahtu ning segades otsingutulemusi. Samuti on probleem duplikaatidega mida pole veel duplikaatideks märgitud aga on saanud hääletusi ja kommentaare
 • bugtrackeris pole automaatset duplikaadikontrolli. Tegelikult pole foorumis ka, aga foorumisse sisestatud ideed käiakse enne trackerisse sisestamist üle ning edastatud saavad ideed ühekordselt.
 • arendaja poolt vaadatuna võib trackeris olevate “bugide” üleküllus mõjuda demotiveerivana
 • bugrackeri kasutamine on lihtsale kasutajale keerulisem ning võib eemale peletada hea idee.
 • Loodan, et foorumist tulenevasse initsiatiivi suhtutakse aktiivselt ning vastuvõtlikult kuna siiamaani pole arendajad kõigile ideedele just väga kiiresti reageerinud.

  Mina näiteks ootan siiamaani kuni KDE’sse (Rääkides siinkohal 4.2 kasutajana, 3.5’s oli see võimalus olemas) jõuab see feature – võimaldada hiire rullikuga anda aknale fookus ilma seda esile tõstmata.

  Siinkohal ka üleskutse KDE kasutajatele (kes on ka bugtrackeri liikmed, kui pole, siis liituge) – käige ja hääletage, andke endast märku. Headest ideedest ja heast tagasisidest saab lõpuks ka parem toode.

  Advertisements

  Lisa kommentaar

  Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

  WordPress.com Logo

  Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

  Google+ photo

  Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

  Twitter picture

  Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

  Facebook photo

  Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

  w

  Connecting to %s

  %d bloggers like this: