Re: Kuidas salvestada Linux mälupulgale?

Digitark kirjutab kuidas Linux mälupulgale salvestada nõnda, et seda saaks kõikjal kasutada (eeldusega, et arvuti oskab ennast pulgalt üles laadida).
Hakkasin kommentaari juba kirjutama, aga vaatasin et vastus tuleb päris pikk, nii et pigem siis juba endale üks postistus juurde.

————

Linuxi pulgale salvestamise juures tahan tähelepanu juhtida asjaolule, et operatsiooni süsteemi kasutamine pulgalt võib pulga rikkuda või kiiresti “ära kulutada” (probleem pole üksiti Linuxis vaid operatsioonisüsteemide pidevas failide kirjutamises, nii et kui windows sellist asja võimaldaks oleks probleem sama – mälupulkadel on ikkagi piiratud arv salvestuskordi) – kogemust pole küll endal otseselt mälupulga riknemisega olnud, küll aga olen ühe CF kaardi läbi kärsatanud.

Lahenduseks on paar võtet – Kui tahate mõnda üldkasutatavat Linuxit mälupulgalt kasutada, siis peale installi tasub kindlasti /tmp kataloog (ja teised ajutisi faile sisaldavad kataloogid, näiteks browseri cache) mountida põhimällu, sellega väheneb ajutiste failide kirjutamine salvestuspinnale.
Teine, ja lihtsam variant – kasutada spetsiaalselt mälupulgal kasutamiseks mõeldud Linuxit, näiteks Puppy Linux. Seda on lihtne paigaldada, kasutada ning mälupulgale salvestamine toimub ainult eraldi antava käskluse abil (salvestatakse programmidesse tehtud seadistuste muudatused, dokumendid jms). Probleemiks võib olla ainult suurem mälukasutus, sest viimasest testimisest jäi mäletus, et kogu krempel laaditi mällu.

Advertisements

2 thoughts on “Re: Kuidas salvestada Linux mälupulgale?

  1. njaa. lihtsam on ikkagi kantav ketas. teema põmst sama: usb device bootimise oskus on ainus, mida masinalt nõutakse. pikaealisus kindlustatud, kui just ketast vastu maad ei viska. ja pole ka liiga suur kaasas vedada. btw, nii on ka vindoosat kaasas saanud vedada 😀

  2. jap, ketas on hea alternatiiv, aga omade miinustega – mõõtudelt on ketas ikkagi suurem (mis tähendab rohkem tüli transportimisel), kallim (suurem kahju risk), tundlikum (just kukkumise ja raputuse suhtes) ning olenevalt nüüd kettast – kahe usb juhtmega versiooni ei pruugi igal pool kasutada saada ning lisatoite versiooni puhul ei pruugi alati toidet käepärast olla.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: