m$ uus turvatarkvara

Firma ise arvab, et asi on kuldaväärt, konkurendid materdavad seda maha, ning kõige tipuks ütleb m$, et pirajatele seda tarkvara ei jagata.

Tähendab.. kuidas saaks ühele firmale selgeks teha, et oluline ei ole siin aspektis mitte piraja enda turvalisus, vaid teiste turvalisus? Ma olen intervjuudes kokku puutunud inimestega kes ei mõista arvuti turvalisusega seotud probleeme ning ei pea ka suureks probleemiks seda kui nende panga koodid varastatakse – sellises olukorras pole lootustki, et need inimesed mõistaks lisaks muule veel seda, et nad on ohtlikud teistele (nende arvuti võib osutuda viirusekoldeks kus rünnatakse ja spämmitakse teisi internetikasutajaid). Sellisel hetkel ootakski ühelt suurfirmalt pingutust selle nimel, et internetis oleks rohkem turvalisem ja et kasutajate teadlikus antud probleemi osas suureneks.

Heaks näiteks turvalisuse tõstmisel on Mozilla Firefoxi uuendamise järel “What’s new” lehel toimuv flashi versiooni kontroll, mille tagajärjel paljud kasutajad ka flashi uuendasid (ja samas on ka näha kui palju kasutajaid on selliseid keda antud probleem ei huvita…).

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: