Windows (7) ja Remote Desktop ssh tunneliga

Kui sa oled admin ja pead OS’ist viimast võtma, siis teadupärast ei käi see valutult kokku sellise asjaga nagu windows. Mida keerulist on ssh tunneli loomises (mida win omade default vahenditega ei saagi teha) ning üle selle tunneli oma firma võrgus olevasse terminali serverisse RDP tegemises? Mitte midagi? Õige, mitte midagi.

WinXP
Alustad sellest, et tõmbad endale putty. Tõmbad programmi käima, lisad pordi suunamise L 3389:terminaliserver:3389 ning logid ssh sessioone lubavasse firma serverisse. Seejärel paned käima Remote Desktop Connection nimelise programmi, toksid localhost:3389 ja… saad veateate “Your computer could not connect to another console session on the remote computer because you already have a console session in progress.

Ehk oskab mõni m$ spetsialist seda veateadet seletada, mina oletan ainult, et RDC arvab, et localhost:3389 on juba sinu sessioon ja keeldub ühendumast. Lahenduseks on XP puhul see, kui teha tunnel L 3390:terminaliserver:3389 ja RDC localhost:3390. Uue pordi peal jääb XP puhul programm rahule ning lubab sessiooni avada (btw: SP2 kasutajatel ilmselt tuleb teha 127.0.0.1:3390)

Win7
Järjepidevus? Lihtsus? Tagasiühilduvus? Need on asjad, mis ei iseloomusta ei seitset ega windowsit. XP kohta käiv jutt 7 peal ei tööta. pordi vahetamise 3389 -> 3390 saab sama veateate. Mis lahenduseks on? Lihtne, kasutada tuleb näiteks porti 3391 😀 😀

Advertisements

2 thoughts on “Windows (7) ja Remote Desktop ssh tunneliga

  1. Ei tea, mul need lahendused ei tööta. Üritan Win 7’ga ühenduda XP külge ja kasutan ka Puttyt. Minu puhul on see, et ssh ühendus tehakse 3000 pordi pihta ja tunneldan sealt siis sisevõrgu masina külge (XP) 192.168.10.114:3389 (3390,3391…) pordid on läbiproovitud. Sama veateade. Mul on olemas enda Win7 masinas ka XP virtuaalmasin mida jooksutan vMware playeriga. Seal said samad seaded pandud Puttysse, kuid XP alt ei saa teise XP masinasse ikkagi ühendust, sama veateade tuleb. Remote Desktopi aknasse kirjutan localhost:3389 , kuikirjutan 3390 pordi, siis ütleb lihtsalt et see arvuti pole võimeline ühenduma Remote Desktopiga- pöördu adminni poole.

  2. ooot, see port millega mängida, on localhost port!

    ehk et suuna: -L 3391:remotemasin:3000 (kui ma õieti aru sain, et XP kuulab 3000 porti otsas?)

    kui ütleb, et sessioon on juba olemas, suurenda esimest numbrit, kui ütleb et ei saa ühenduda on probleem ilmselt XP masinas – ta vast ikka ei kuula 3000 otsas? kas antud porti annab teha telnet’i või portscanni?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: