BlogEYE rohkem it ja tehnoloogiakesksemaks

Eelmise aasta lõpus tekis peale laulusõnade baasi kolimist kuri mõte BlogEYE üldse kinni panna ja lõpetada teenus mille jaoks pole enam piisavalt huvi ega aega. Ühest küljest oleks ju vaja pidevalt uusi võimalusi lisada ning teisalt kogu aeg tegeleda blogide nimekirja endaga.

Kitsam teemade ring
Süsteemi sulgemiseni pole siiski veel jõudnud kuna tuli veel üks mõte mida proovida enne lõppu. Nimelt, kui isegi süsteemi arendusega mitte väga enam tegeleda, saab teemad huvitavamaks ning sisu kvaliteetsemaks muuta kui keskenduda kindamale grupile. Sest nagu juba ammu-ammu Marta && Co kurtsid – blogimaastik pole enam see, blogindus on alla käinud jne, veendusin ma siin paari päeva jooksul ühest küljest selles, et tõesti – blogisid on palju, aga lugeda vähe; ning teiseks – liiga palju pidevat tööd on vaja teha, et agregaator kvaliteetses töökorras hoida.

Probleemid
Probleemid blogidega võiks jaotada üldiselt järgnevat (seda minu vaatevinklist vaadatuna)
* paljud blogid on lukustatud postitustega, agregaatoril pole mõtet selliseid asju lugemas käia.
* blogid on üldlukustusega. Viga ei saa, aga agregaator kulutab pidevalt võhma ja aega et kontrollida uusi postitusi. Seetõttu vaja lisakontrollimist
* blogid on sisutühjad
* blogid mis ilmselt ei huvita laiemat massi (tite, klassi, raamatukogu jms blogid)
* ärakolinud blogid. Kõik on korras, lihtsalt viimane postitud viitab et lõpp või kolinud mujale
* surnud blogid. samuti, kõik on korras, aga viimane postitus aasta(te) vanune.
* muutunud blogid. kunagi kriteeriumidele vastanud, nüüd enam mitte – siia kuuluvad näiteks paar blogi mis on täielikult venekeelseks muutunud.

Kõik see tähendab kokkuvõttes, et pidevalt on vaja kontrollida, et kas nimekirjas olevad blogid on “elus” ja sisaldavad loetavat sisu.

Lahendus
Kuigi ennist sai öelud, et lugeda on vähe, siis tegelikult lugeda on küll ja küll, lihtsalt tuhandete blogide ja nendes tehtud postituste vahel kaovad need väärtuslikumad terad ära. Tekib infomülgas kust head materjali on raske leida. Proovida võib muidugi digg.com jt mudelit, kus postitusi tõstavad esile ja järjestavad moderaatorid, aga eestis pole selline asi veel väga edukalt ennast suutnud tõestada.
Järgi jäigi üks lahendus – jätta aktiivseteks ainult tehnoloogiast ja IT’st pajatavad blogid. Muidugi mõned üksikud pärlid veel mis ei ole küll seotud tehnoloogiaga, vaid on lihtsalt huvitavad vaadata/lugeda.

Loodetavasti aitab see vähemalt ühes suunas parandada kvaliteeti ning teisest küljest kindlasti vähendab vaeva baasi haldamisega seoses. Olge tublid.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: