Etteruttav tarkus? Tagantjärgi tarkus?

Seoses artikliga ERR: Hävitamisele võib minna ligi pool gripivaktsiinist tuli meelde sügisene suur hala, et miks riik vaktsiini ei hangi ja kuidas me kõik kohe-kohe surema hakkame. Täitsa põnev.. ja nüüd läheb üle poole sellest laadungist ahju.

Põnev on asja juures ka see, et kuigi ma ei leia enam konktreetset uudisnuppu isegi google abiga delfist ega postimehest, on siiski silma jäänud, et osaliselt on viited keskerakonnaga seotud (parandage ise viited, kuna ma ei taha googles neile punkte jagada):
* http://www.kjesknjadal.jeje/est//uudised?id=13522&sess_admin=591a184a711ad9be552ebffd47084376
* http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:zwq47FRMEB8J:www.keskerakondtartus.eu/index.php/uudised/uudised/item/284-nikolai-p%C3%B5dram%C3%A4gi-sotsiaalministril-tuleb-selgitada-seagripiks-valmisolekut+sotsiaalministeerium+on+hiljaks+j%C3%A4%C3%A4nud+vaktsiini+hankimisega&cd=4&hl=et&ct=clnk&gl=ee&client=firefox-a
* http://www.tarbija24.ee/?id=189455
* jne…

Tagantjärgi tarkusena võiks küsida, et milleks selline nutt ja hala? Tormatakse pea ees ahju maalides musta tulevikuvisiooni ja süüdistades kõike keda võimalik tegematajätmises.

Teine asi mis seoses selle artikliga pühe turgatas on tuhapilv. Vastupidine juhtum vaktsiinile. Olles just näinud saadet “Aircrash investigation” (National Geographic pealt vist jooksis) ei pea mina üldse kummaliseks, et lennud seisma pandi. (vastupidine sesmõttes, et kui vaktsiini puhul isegi võiksöelda et viivitati, siis tuha puhul pandi plaksi kõi seisma ilma pikemalt mõtlemata).

Ja mis on tulemus? Ikka hala. Et pahasti sai otsustatud.
* http://www.minut.ee/article.pl?sid=10/04/26/1937246&mode=nested
* http://tech.slashdot.org/story/10/04/25/0325224/Was-Flight-Ban-Over-Ash-an-Overreaction?art_pos=1
* olid mõned eesti uudised ka

Ühel puhul muidugi oli rohkem hala enne ja kuklakratsimine pärast, teisel puhul järgnes hala mõni aeg peale otsust.

Kas võinuks leebemad keelud kehtestada? Ja rohkem analüüsida? Rohkem teste teha peale varasemaid juhtumeid? Keegi ei tea. Ei tea ka seda, kui palju me võisime inimelusid säästa.

Erinevused: esimesel juhul hala, kui palju me võime kaotada kui midagi ei teha, teisel juhul kuna elusid ei kaotatud – kas peame ikka nii rangelt otsustama?

Põnev eksole. Hea on see, lõpuks läks/on siiani läinud mõlemal juhul kõik hästi.

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: