Etteruttav tarkus? Tagantjärgi tarkus?

Seoses artikliga ERR: Hävitamisele võib minna ligi pool gripivaktsiinist tuli meelde sügisene suur hala, et miks riik vaktsiini ei hangi ja kuidas me kõik kohe-kohe surema hakkame. Täitsa põnev.. ja nüüd läheb üle poole sellest laadungist ahju.

Põnev on asja juures ka see, et kuigi ma ei leia enam konktreetset uudisnuppu isegi google abiga delfist ega postimehest, on siiski silma jäänud, et osaliselt on viited keskerakonnaga seotud (parandage ise viited, kuna ma ei taha googles neile punkte jagada):
* http://www.kjesknjadal.jeje/est//uudised?id=13522&sess_admin=591a184a711ad9be552ebffd47084376
* http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:zwq47FRMEB8J:www.keskerakondtartus.eu/index.php/uudised/uudised/item/284-nikolai-p%C3%B5dram%C3%A4gi-sotsiaalministril-tuleb-selgitada-seagripiks-valmisolekut+sotsiaalministeerium+on+hiljaks+j%C3%A4%C3%A4nud+vaktsiini+hankimisega&cd=4&hl=et&ct=clnk&gl=ee&client=firefox-a
* http://www.tarbija24.ee/?id=189455
* jne…

Tagantjärgi tarkusena võiks küsida, et milleks selline nutt ja hala? Tormatakse pea ees ahju maalides musta tulevikuvisiooni ja süüdistades kõike keda võimalik tegematajätmises.

Teine asi mis seoses selle artikliga pühe turgatas on tuhapilv. Vastupidine juhtum vaktsiinile. Olles just näinud saadet “Aircrash investigation” (National Geographic pealt vist jooksis) ei pea mina üldse kummaliseks, et lennud seisma pandi. (vastupidine sesmõttes, et kui vaktsiini puhul isegi võiksöelda et viivitati, siis tuha puhul pandi plaksi kõi seisma ilma pikemalt mõtlemata).

Ja mis on tulemus? Ikka hala. Et pahasti sai otsustatud.
* http://www.minut.ee/article.pl?sid=10/04/26/1937246&mode=nested
* http://tech.slashdot.org/story/10/04/25/0325224/Was-Flight-Ban-Over-Ash-an-Overreaction?art_pos=1
* olid mõned eesti uudised ka

Ühel puhul muidugi oli rohkem hala enne ja kuklakratsimine pärast, teisel puhul järgnes hala mõni aeg peale otsust.

Kas võinuks leebemad keelud kehtestada? Ja rohkem analüüsida? Rohkem teste teha peale varasemaid juhtumeid? Keegi ei tea. Ei tea ka seda, kui palju me võisime inimelusid säästa.

Erinevused: esimesel juhul hala, kui palju me võime kaotada kui midagi ei teha, teisel juhul kuna elusid ei kaotatud – kas peame ikka nii rangelt otsustama?

Põnev eksole. Hea on see, lõpuks läks/on siiani läinud mõlemal juhul kõik hästi.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: