Rattaga mäeotsa, vol 2

Sai tiir Sloveenias käidud (Bled) ning tutvutud kohaliku eluga. Hästi lühidalt võiks öelda, et Sloveenia on mägine ja kallis Eesti, kus peaaegu kaks korda väiksema maalapi peale on kokku surutud kaks korda rohkem inimesi, sestap paistis ka esimestel päevadel kohalik liiklus üpriski ulmeline.

Ja kuna olid mäed, siis oli ka järjekordne idee, et mõne mäe otsas peaks rattaga ära käima. Kohaliku rattalaenutuse onuga sai räägitud (rattalaenutus on seal Bledi juures päris kallis – 12..15EUR), ning pakkus välja kolm punkti. Kolm päeva mõtlesin ja kaalusin ning lõupuks valisin sihtkohaks 1180m kõrgusel oleva Valvazorjev Dom’i (järv ise, kust sõitu alustasin, oli umbes 475m)Sihtmärk

Aga tuleb tõdeda, et a) lõpp-punkt polnud mäeotsas ega isegi selle lähedal (mägi ise midagi 2000 kopikatega) ja b) hoolimata “väikesest” kõrgusest ja mingil määral tingitud üldisest väsimusest, lõpuni mul rattaga sõita ei õnnestunud – vast 2/3 distantsist mäe jalamilt alustades sai kõnnitud

Veel võimalikke sihtkohti

Järsku tõusu ilmestab ehk isegi paremini see, et naastes pidi rattal hoidma praktiliselt minimaalselt kiirust (allatuleku aeg minul koos kahe peatusega et pilti teha 24min) sest lahtise kruusa peal kippus tagaratas kohe blokeeruma/libisema ning teelt väljasõiduvõimaluste puhul oleks olnud valida ainult halbade ja väga halbade võimaluste vahel – teetõkkeid polnud ning langused teepervelt olid märkimisväärsed.

Kõike arvesse võttes tuleb antud üritust lugeda kordaminekuks ning edukaks kohaliku eluga tutvumiseks. Nägin mägiteel majakesi kus inimesed nädalavahetustel ning puhkepäevadel puhkamas pidid käima ning kohtusin ka ühe muheda tüübiga, kes pidi kaks korda nädalas sama rada sõitma et püsida pidevas liikumises. Väga häid vaateid mäepealt eemale kusjuures ei õnnestunudki kogeda, sest enamus teest kulges üsna kõrge metsa sees ning Dom’i enda juures oli vaade varjatud küll võsa, küll õhuniiskusega.

Dom on ka sellesmõttes hea sihtmärk, et seal on toredad tädid ja hea külm õlu!

Pilt mägedes

Advertisements

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: