Firefoxi tulevik tume

Plaanisin algul pealkirjaks ‘Firefox ei tohi kaduda’ aga teisalt pole see jälle õige, kuna Firefox pole kusagile kadumas. Küsimus on rahastamises – Googlel on endal populaarne browser, nii et edasise rahavoo ühe allikana on võimalik Microsoft.

Kirjutab slashdot

Kuigi ka Microsofti osas võiks tekkida küsimus – miks toetada konkureerivat browserit, siis vähemalt järgnevatel aastatel võib olla suuremaks kasuks hoopis see, et Firefoxi abil saab puhuda elu sisse kiratsevale otsinguärgile.

Aga nüüd suurem probleem – kui m$ on oma tahtmise saanud või mingil muul x põhjusel peaks firefox siiski kaduma, jääb IE ainsaks tõsiseks konkurendiks (vabandust safari, opera jt sõprade ees..) Chrome. Ja isegi Chrome pole probleemiks, sest tegelikult ka on tegu ägeda browseriga, vaid asjaolu, et Google on kurtide kõrvadega. Muidugi enamus asju nad teevad hästi ja seetõttu pole probleemi ka näha, ent kui siiski probleemid tekivad – mõni asi ei tööta, tahad mõnda featuuri, ettepanekut, muret kurta – siis oled sa üksi. Mõningates kohtades (nagu adsense) saad ka vormi täita, ent sellele järgneb üsna suure tõenäosusega kas automaatne vastus, või meeskonna lakooniline vastus “uurisime, ei saa kahjuks midagi teha, ärge rohkem kirjutage”.

Chrome kohta kirjutab ka Linus.

Loota ju võib, et olukord muutub, ning Google hakkab kuulama, reageerima ja vastama, ja et kaovad lõputud foorumid ja threadid, kus inimesed kurdavad, aga keegi (Googlest) neile ei vasta. Igaljuhul, ühes Firefoxi tumeda tulevikuga on ka meie tulevik tume.

Advertisements

One thought on “Firefoxi tulevik tume

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: