Firefoxi tulevik tume

Plaanisin algul pealkirjaks ‘Firefox ei tohi kaduda’ aga teisalt pole see jälle õige, kuna Firefox pole kusagile kadumas. Küsimus on rahastamises – Googlel on endal populaarne browser, nii et edasise rahavoo ühe allikana on võimalik Microsoft.

Kirjutab slashdot

Kuigi ka Microsofti osas võiks tekkida küsimus – miks toetada konkureerivat browserit, siis vähemalt järgnevatel aastatel võib olla suuremaks kasuks hoopis see, et Firefoxi abil saab puhuda elu sisse kiratsevale otsinguärgile.

Aga nüüd suurem probleem – kui m$ on oma tahtmise saanud või mingil muul x põhjusel peaks firefox siiski kaduma, jääb IE ainsaks tõsiseks konkurendiks (vabandust safari, opera jt sõprade ees..) Chrome. Ja isegi Chrome pole probleemiks, sest tegelikult ka on tegu ägeda browseriga, vaid asjaolu, et Google on kurtide kõrvadega. Muidugi enamus asju nad teevad hästi ja seetõttu pole probleemi ka näha, ent kui siiski probleemid tekivad – mõni asi ei tööta, tahad mõnda featuuri, ettepanekut, muret kurta – siis oled sa üksi. Mõningates kohtades (nagu adsense) saad ka vormi täita, ent sellele järgneb üsna suure tõenäosusega kas automaatne vastus, või meeskonna lakooniline vastus “uurisime, ei saa kahjuks midagi teha, ärge rohkem kirjutage”.

Chrome kohta kirjutab ka Linus.

Loota ju võib, et olukord muutub, ning Google hakkab kuulama, reageerima ja vastama, ja et kaovad lõputud foorumid ja threadid, kus inimesed kurdavad, aga keegi (Googlest) neile ei vasta. Igaljuhul, ühes Firefoxi tumeda tulevikuga on ka meie tulevik tume.

Advertisements

One thought on “Firefoxi tulevik tume

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s

%d bloggers like this: