Fotojaht: töö

“Töö” teema pildi mõte lihtsalt ootas enda teostamist, ja juba ammu. Nimelt on idee selline pilt teha peas tiksunud juba aastakese vähemalt, ja nüüd siis sai tehtud. See võiks olla igatepidi sümbol minu tööst. Aga küsimus, mis on pildil? Vastus on pildi all.

img_0001_s

vaata ka teiste tulemusi

ja vastus:

Pildil on Linuxi tuuma algus- siit läheb edasi kõik muu: vabavaraline liikumine ja mõtlemine, loendamatu arv süsteeme ja servereid, nutiseadmeid, kommuun, programmeerimine ja administreerimine. Elustiil.
Pilt tehtud kerneli versiooni 3.12.7 (mis mul parasjagu masinas jookseb) main.c failist. Näha on ka KDE (4.11.2) konsole akna serva ning taustapilti. Puhas ilu.

Advertisements

10 thoughts on “Fotojaht: töö

 1. Tänud. Ma ise muidugi kõige rohkem rahul sellega, et vana idee ära sai lõpuks teostatud.
  Linux ise, südamest soovitan, eriti praegustel rasketel “XP lõppeb / 8 on halb” aegadel. Algul keeruline, pärast juba muud ei tahagi.

 2. Ilus värviline jah. Mu ema küll õppis kunagi programmeerimist ja selle pärast ma päris mööda pole neist asjust läinud, aga tegelikult ei taipa ikkagi suurt midagi arvutite hingeelust. Peamine, mida mäletan ema ikka ütlevat, et arvuti ei tee kunagi midagi, mida sa tal pole käskinud teha. Kui miskit valesti läheb, oled ise selle põhjustanud…

  • Täpselt nii (kuigi siia tuleb lisada, et arvutitel on olemas täiesti vanadusest tingitud haigused ning sellest tulenevad mõningased “isetegevused”), ja selletõttu mulle omal ajal gümnaasiumi lõpus ka programeerimie meeldima hakkas – sain panna masina tegema seda mida ma tahtsin 🙂

 3. just. peale pildi ma millesti muust aru ei saanud ja kui tore on teada, et keegi jagab masinate keelt. Samas paneb mõtlema miks kõik nii keeruline peab olema… või tegelikult, eks see ole nagu noodijoonestik muusikule.

  • Noodijoonestiku võrdlus on täitsa hea (kuigi jah, nooti ma ka loen) – kohati on it ja elu ikka täitsa ulmeliselt keeruliseks läinud, ja see maksab ka kätte – ehitatakse suuri süsteeme ja pärast ei suudeta enam neid püsti hoida

 4. Jah, puhtad värvid ja üks teatud sõna kõlab maakeeli üsna ropult puritaanlaste arvates – ausalt, ma pole nii sügavale Linuxi hingeellu uppunud. 😀
  Mulle piisab täiesti graafilise keskkonnaga Linuxist. Hetkel jooksutab mu raali Mageia3, mida ma siiamaani pole suutnud ära lörtsida. Võin kinnitada, et keerulist pole midagi – lihtsalt oma kinnistunud arusaamade ümbervormistamine või -mõtestamine võtab aega.
  Mul ei võtnud sedagi…

  • Ega ma tegelikult ennast ka Linuxi hingeelu spetsialistiks loegi, kuigi jooksutan Gentood, igapäevaselt müran käsureal ning Ülikooli ajal sai isegi mingi 50% oma failisüsteemi valmis kirjutatud (ehk et oli olemas failisüsteemi loomise vahendid, mooduli laadimine kernelisse, ning “salvestamine” – tekitati vajalik i-node ilma andmeblokkdeta) 🙂

   Mageia’t ma olen korra proovinud, nagu ka paljusid teisi distrosid, aga peamiseks/kodu distroks on ikka jäänud Gentoo. Küll aga kasutan võimalusel läpakates Ubuntu/Mint ning olen ka paar edukat Estobuntu installi teinud – peaasjalikult just väga hea id-kaardi toe pärast.

 5. See töö ja elustiil on mõni aste kõrgemal sellest, mida mina mõistan… ma mõtlen just sisulise poole pealt. Üritasin läbi lugeda, ega sellestki suuremat kasu polnud.
  Müts maha tegija ees 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: