Uue telefoni valimine on keeruliseks muutunud

Päris vanasti oli lihtne elu – läksid poodi ja ostsid Nokia telefoni. Kõik.

Tänapäeval, tootjaid on palju, mudeleid on veel rohkem. Mis aga kõige hullem – valida pole nagu midagi. Minul ei ole. Sest mul on kaks kriteeriumit

  • Ma tahan puhast Androidi
  • Mulle on oluline, et telefon saaks kiirelt uuendusi

Lihtne kas pole. Kui teisest punktist rääkida, siis sobiks siia alla ka Apple tooted, aga kuna tegu on ettevõttega kes armastab piiratud aeda (Walled Garden), inimestele peale suruda seda mis on õige või vale, ja seda kõike suure raha eest, siis minu jaoks on see ideoloogiliselt välistatud.

Kiiresti saavad uuendusi Nexuse uuemad mudelid (täna näiteks Nexus4, mis muidu on hea telefon, siia nimekirja enam ei kuulu), ja võimalik et veel miskit. Aga Nexust väga ei müüda enam. Pixel pole saadaval. Samsung on ajaloost teada üldise turbe-ignoreerijana ja igasuguse läbu-vara lisajana, nii et jätaks korraga terve ettevõtte valikutest välja.

One+ ? räägitakse et hea telefon, aga kui midagi juhtub, siis parandajat väga ei leia. CAT – tundub tore, aga välimuselt sobib ehitusmehele. HTC.. kas ei pidanud välja surema? Viimase 10 versiooni peaks uurima.

Mis selle kõige juures ongi kõige kummalisem, olles rääkinud ühe mobiiloperaatori inimese ja ühe telefonipoe müüjaga – inimesi ei huvita turvalisus. Aasta on 2017 ja ei huvita turvalisus!? Ma isegi ei tea kas probleem on  inimestes kes ei tea mida tahta või müüjates ja tootjates keda huvitab ainult raha ja müük? Tulemuseks on see, et riiulitel on tilu-lilu ja silmailu.

Mille järgi sina oma telefoni valid?

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: